Ruhat Mengi (Vatan) – 2007

Ali Kocatepe

Ruhat Mengi (Vatan) – 2007

“Ali ve Aysun Kocatepe’nin BKM’de verdikleri konser dizisinin ancak 3.sünü yakalayabildim. İyi ki yakalamışım, gördüğüm en güzel, en klas konserlerden biriydi.

Her şeyden önce yıllardır beraber olmalarına rağmen sevgiyi, saygıyı ve müzikteki birlikteliklerini bu kadar özenle korumayı başaran bir çifti izlemek hoş duygular veriyor insana… Sevdiğimiz bir çok ünlü şarkıcının bestecisi veya söz yazarı olan, yılların başarılı müzik adamı Ali Kocatepe’nin kenara çekilip sahneyi eşine bırakarak onun en zor şarkıları başarıyla yorumlamasını mutlu ve hayran gözlerle izlemesinden etkileniyorsunuz.

1940’lardan günümüze en güzel pop şarkılarından, müzikal ve klasik eserlerden derledikleri ve birlikte söyledikleri potpurilerde nostaljinin keyfini yaşatıyorlar. Aysun Kocatepe hiç değişmeyen fiziği, zerafeti ve şıklığı yanında ‘Lili Marlen’, ‘Milord’, ‘Don’t Cry For Me Argentina’ gibi şarkılarda unutulmayacak bir performans sergiliyor.

Kocatepe’ler kendi sundukları inanılmaz şekilde doyurucu müzik ziyafetiyle yetinmemiş ve “Aşk Tadında Rüya Gibi Şarkılar” başlıklı konserlerine bir de konuk sanatçı ziyafeti eklemişler. Üçüncü konserin konukları Ali Rıza Binboğa, Emre Altuğ, Zara ve Belkıs Özener’di; onları da izlemeye, dinlemeye doyamadık…”

Have your say